top of page

INFORMACE O TÁBOŘE
Termín: 5.8. - 13.8. 2023
Cena: 4 900 Kč

Doprava

Doprava dětí s vedoucími na tábořiště je zajištěna pomocí autobusu RegioJet. Odjezd bývá zpravidla ráno ze stanice Praha, Na Knížecí (Metro B). Zavazadla dětí vezou vedoucí buď pomocí dodávky nebo vleku. Cesta trvá přibližně 2,5 hodin.

Příjezd dětí bývá v brzkém odpoledni opět na stanici Praha, Na Knížecí (Metro B).

Pokud nebydlíte v Praze, tak je možné dítě přivést nebo odvést přímo na tábořiště. 

IMG_0454.jpeg
DSCN1215.jpg

Tábořiště

Samotná základna tábora se nachází v podhůří Šumavy,  kousek od města Rožmberk nad Vltavou,  za stejnojmenným vodáckým kempem. (mapa) 

V tábořišti se nachází 18 stanů s podsadou, kde jsou děti a vedoucí ubytováni a kuchyně spojená s jídelnou. Asi 200 m od tábořiště je umývárna s pitnou vodou, sprchami a záchodem.

Kromě tábora máme k dispozici dvě velké louky, rozsáhlý les a řeku Vltavu. Dohromady toto všechno dává dohromady dostatečný prostor pro zajištění atraktivního programu.

Táborníci a družinky

Děti ve věku 8 až 16 let (včetně) jsou rozdělené do smíšených družinek (chlapci a dívky dohromady), ve kterých budou hrát různé etapové hry a službu v kuchyni. Družinky jsou pevně dané a jen při výjimečných situacích se mění.

Na lodích necháváme rozdělení posádek čistě na dětech, jedině rozhodneme, kdo bude kormidelník a kdo háček. V průběhu tábora se mohou posádky a pozice na lodi měnit. 

Dohromady je na táboře 20 dětí a 8 vedoucích.

N38.jpg

Program

Každý rok pro děti připravujeme originální celotáborovou hru. V minulosti jsme se vydali do doby Vikingů, daleké Číny nebo až na samotný divoký západ. V průběhu tábora se hrají různé tematické etapové hry. Snažíme se aby se náplně her moc neopakovali tzn. někdy je hra běhací, jindy zas na logické myšlení či kreativitu.

Nejvíce času, ale trávíme na řece Vltavě. Minimálně 3x sjíždíme úsek z Vyššího brodu do Rožmberku nad Vltavou a alespoň jednou podnikáme sjezd z Rožmberku do Českého Krumlova společně se spaním pod širým nebem a prohlídkou města. Někdy cíl cesty prodloužíme až do Zlaté Koruny. Naše nejpoužívanější lodě jsou klasické kánoe typu Maku Vydra, ovšem pro odvážnější jedince máme i dva jednomístné kajaky.

Pokud zbyde čas, tak podnikáme výlety na hrad Rožmberk a Český Krumlov, do grafitových dolů, na Lipno nebo na zříceninu hradu Vítkův hrádek.

 

Bohužel počasí ani čas ovládat neumíme, proto se všechny aktivity nedají stihnout. Snažíme se ale každý rok vybrat něco, kde jsme minule nebyli.

Samozřejmě nám záleží, aby se děti co nejvíce naučili, proto mají naši vedoucí každý večer krátké přednášky různých tábornických dovedností, od sekání dřeva, přes orientaci v přírodě až do zdravovědy či vázání jednoduchých uzlů. Vše si děti sami vyzkouší. 

Poslední večer probíhá vyhlášení vítězné skupinky, křest novopečených vodáků či zadáků a slavnostní hostina. To vše u velkého slavnostního ohně, který má čest zapálit vlastnoručně vyrobenou loučí nejšikovnější dítě za daný turnus.

294.jpg
IMG_9412.jpeg

Vedoucí a praktikanti

Po celou dobu tábora na děti dohlíží zkušení vedoucí a praktikanti. Každý je zkušeným vodákem, který by mohl jet Vltavu i poslepu. Snažíme se aby se u nás děti cítili jako doma, proto si všichni tykáme a na táboře společně vytváříme rodinnou a pohodovou atmosféru.

 

Dále máme tři zdravotníky, kteří se starají o bezpečnost, jak v táboře tak hlavně na vodě. A o kuchyni se stará naše vlastní kuchařka.

 

LVT Rožmberk splňuje všechny náležitosti vyhlášky 106/2001 Sb. pro konání dětských zotavovacích akcí.

Více o jednotlivých vedoucích a praktikantech

bottom of page