top of page

SK GALEA

LETNÍ VODÁCKÝ TÁBOR ROŽMBERK

Pojďme společně tvořit nezapomenutelné vzpomínky na vodě!

  704 570 788

  AKTUALITY

10 důvodů, proč jet na letní tábor právě s námi:

✔ Tábory pořádáme už od roku 2011

✔ Letní tábor pro všechny věkové skupiny

✔ Podhůří Šumavi

✔ Strava 6x denně + přídavky

✔ Doprava z Prahy

✔ Každý rok originální celotáborová hra

✔ Plavba na kánoích a kajacích

 Rozvíjení táborových dovedností

✔ Závěrečný slavnostní oheň

✔ Návštěva kulturních míst 

o táboře

Informace o táboře

Doprava

Doprava dětí s vedoucími na tábořiště je zajištěna pomocí autobusu RegioJet. Odjíždíme zpravidla ráno ze stanice Praha, Na Knížecí (Metro B). Zavazadla dětí vezou vedoucí buď dodávkou, nebo vlekem. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

 

Vracíme se kolem brzkého odpoledne opět na stanici Praha, Na Knížecí (Metro B).

 

Pokud nebydlíte v Praze, tak je možné dítě přivézt nebo odvézt přímo na tábořiště.

DSCN1215.jpg

Tábořiště

Samotná základna tábora se nachází v podhůří Šumavy,  kousek od města Rožmberk nad Vltavou,  za stejnojmenným vodáckým kempem. (mapa)

V tábořišti se nachází 18 stanů s podsadou, ve kterých jsou děti a vedoucí ubytováni, a kuchyně spojená s jídelnou. Asi 200 m od tábořiště je umývárna s pitnou vodou, sprchami a záchodem.

Kromě tábora máme k dispozici dvě velké louky, rozsáhlý les a řeku Vltavu. Dohromady toto všechno tvoří dostatečný prostor pro zajištění atraktivního programu.

Táborníci a družinky

Děti ve věku 8 až 16 let (včetně) jsou rozdělené do smíšených skupin (chlapci a dívky dohromady), ve kterých hrají různé etapové hry a podílejí se na službě v kuchyni. Osazenstvo družin se vytvoří a mění se jen ve

výjimečných situacích. 

Na lodích necháváme rozdělení posádek čistě na dětech, jedině rozhodneme, kdo bude kormidelník a kdo háček. V průběhu tábora se mohou posádky a pozice na lodi měnit. Klademe důraz na individuální přístup, proto je na táboře pouze 20 dětí a 8 vedoucích.

Program

Každý rok pro děti připravujeme originální celotáborovou hru. V minulosti jsme se vydali do doby Vikingů, daleké Číny nebo až na samotný divoký západ. V průběhu tábora pořádáme různé tematické etapové hry. Snažíme se, aby náplň programu byla pestrá a děti mohly uplatnit své fyzické a mentální zdatnosti.

Nejvíc času ale trávíme na řece Vltavě. Několikrát sjíždíme úsek z Vyššího Brodu do Rožmberku nad Vltavou a z Rožmberka do Českého Krumlova společně se spaním pod širým nebem a prohlídkou města. Dle počasí a nálady někdy cíl cesty prodloužíme až do Zlaté Koruny. Naše nejpoužívanější lodě jsou klasické kánoe typu Maku Vydra, ovšem pro odvážlivce máme i dva jednomístné kajaky.

Pokud zbyde čas, tak podnikáme výlety na hrad Rožmberk a do Českého Krumlova, do grafitových dolů, na Lipno nebo na zříceninu Vítkova hrádku.

Bohužel počasí ani čas ovládat neumíme, proto se všechny aktivity nedají stihnout. Snažíme se ale každý rok vybrat něco, kde jsme minule nebyli.

Samozřejmě nám záleží, aby se děti co nejvíce naučily, proto mají naši vedoucí každý večer krátké přednášky různých tábornických dovedností, od sekání dřeva, přes orientaci v přírodě až po zdravovědu či vázání jednoduchých uzlů. Vše si děti sami vyzkouší.

Poslední večer probíhá vyhlášení vítězné skupinky, křest novopečených vodáků či zadáků a slavnostní hostina. To vše u velkého slavnostního ohně, který má čest zapálit vlastnoručně vyrobenou loučí nejšikovnější dítě za daný turnus.

294.jpg

Vedoucí a praktikanti

Po celou dobu tábora na děti dohlíží zkušení vedoucí a praktikanti. Každý je zkušeným vodákem, který by mohl jet Vltavu i poslepu. Snažíme se, aby se u nás děti cítili jako doma, proto si všichni tykáme a na táboře společně vytváříme rodinnou a pohodovou atmosféru.

 

Dále máme tři zdravotníky, kteří se starají o bezpečnost, jak v táboře tak hlavně na vodě. A o kuchyni se stará naše vlastní kuchařka.

 

LVT Rožmberk splňuje všechny náležitosti vyhlášky 106/2001 Sb. pro konání dětských zotavovacích akcí.

IMG_8963.jpeg

KUBA

 

Hlavní vedoucí

Ahoj já jsem Kuba, optimistický introvert, student fakulty stavební ČVUT a sportovec. Už od mládí se snažím neustále trávit čas venku, ideálně na kole, nebo pobíhající po lesích či kopcích. Kromě školy a sportu se věnuji také organizaci času a propojení efektivity a produktivity.

Moji rodiče jsou oba táborníci, takže jakmile jsem trochu dospěl tak mě na nejeden tábor poslali. V průběhu let jsem si to neskutečně zamiloval. Líbí se mi ten výstup z komfortní zóny, možnost učit se neustále novým dovednostem, které bych si z pohodlí domova nikdy neměl možnost ani vyzkoušet a hlavně že se vytváří přátelství která fungují i mnoho let. Těším se až poznám i tebe.

J7.jpg

MATĚJ

 

Vedoucí

Čau, já jsem Matěj a je mi 18 let. Mým úkolem bude hlavně technická podpora tábora a dohlídnu, aby vaše děti přijeli se všema deseti pohromadě a nějakými těmi zkušenostmi navíc. Studuji uměleckou kovařinu již 4. rokem a práci v lese zvládám od 6 let, takže se nemusíte bát svěřit mi mladé táborníky se sekyrou v ruce. Tak se uvidíme v létě! Ahoj

obrázek.jpg

SÁRA

Praktikantka

Ahoj, jmenuju se Sára a jsem milovnice sportu. Věnuji se házené a jsem týmový hráč. Studuji Ekonomické lyceum v Praze a pravidelně se účastním jako vedoucí různých dětských táborů. 

Co pro mě znamená Rožmberk? To je jednoduché! Je to pro mě místo radosti a dlouholetých zážitků. Pravidelně sem jezdím již od roku 2010. Doufám, že se k nám přidáš a užiješ si další ročník s námi.

DSC_2277.jpg

GABČA

 

Zdravotnice a kuchařka

Ahoj já jsem Gabča, bývalá hlavní vedoucí a zakladatelka našeho klubu. Mám ráda cestování všude možně po světě, jógu, volejbal, squash, lyžování a potápění v hlubinách pod vodou.

 

Na Rožmberk jezdím už od samého začátku. Během těch let se tu prostřídala hromada lidí a někteří z těch kteří přijeli jako malí špuntové jsou nyní dospělí a zkušení táborníci. Ráda potkám i tebe a pokusím se tě naučit vše možné a nemožné.

FullSizeRender.JPEG

JASMINE

 

Vedoucí

Ahoj! Jmenuji se Jasmine a je mi 19 let. Studuji na pražském gymnáziu, kde jsem v posledním ročníku. Abych se krátce představila - velmi ráda trávím čas v horách, na dlouhém trailu, a nebo na lezecké stěně. Mezi mé další záliby patří cestování, nejlépe po celém světě, ale mou oblíbenou destinací jsou odlehlá místa, plná čisté a surové přírody. Také ráda sportuji, pěstuji pokojovky, čtu knížky a zajímám se o ekologii.
 

A jaký mám vztah k táboru? Upřímně, je každoročně, a už osm let, nedílnou součástí mých letních prázdnin:) Tak se letos těším i na Tebe!

FullSizeRender.jpg

VOJTA

 

Praktikant

Ahoj, jsem Vojta, jsem trochu perfekcionista, snažím se být optimistou a rád poznávám nové lidi a věci. Jsem studentem gymnázia a ve volných chvílích programuji, nebo jdu s přáteli ven, ať už do přírody, nebo do města.

Rožmberk je pro mě místo, kde jsem poznal spoustu skvělých lidí a zkusil tu dost nových věcí. Mám to tu rád, už sem nějakou dobu jezdím a za tu dobu jsem tu zažil opravdu dost. Tak doufám, že poznám i tebe a že si s námi užiješ spoustu zážitků!

023.jpg

PEPA

 

Zdravotník

054156f3-9998-4857-9abf-ced9a5bcc4df.jpg

MÍŠA

 

Praktikantka

Ahoj, jmenuji se Míša a jsem studentka gymnázia. Ve volném času se věnuji sportovním aktivitám a ráda trávím svůj volný čas s přáteli.

 

Na letní tábor Rožmberk jezdím od samého začátku a je pro mě nedílnou součástí každého léta. Miluji vodní zábavu na lodích a různých aktivit na táboře. Na táboře jsem si nejen našla nejlepší přátele, ale naučila jsem se praktické věci, které uplatňuji v běžném životě.

nas tym
kontakty

KONTAKTY

IČ: 22835245

Číslo účtu: 8292544523/5500

 

Adresa sídla

S.K. Galea z.s

Lotyšská 10/646

160 00 Praha 6

Korespondenční adresa

Jakub Jahoda

Pavlovská 458

273 53 Hostouň

704 570 788

bottom of page